Home » Survarium » Frakce a Klany » Frakce » The Renaissance Army

The Renaissance Army

The Renaissance Army je nová síla vzniklá na troskách civilizace z prachu ex-sovětské armády. Jejich vojáci byli první, kteří čelili bouřícím živlům a pocítili hněv armyv-img-4přírody na vlastní kůži. Dlouho před katastrofou armádní představitelé vypracovávali utopický plán na vytvoření nového superstátu. Vojenské převraty, stejně jako otvírák na konzervy, rozškubaly mapu světa, jenom aby uvolnili cestu zlověstnému stínu SSSR – Slovanské unii – vstávající z popela jako Fénix.Zelená apokalypsa zhatila veškeré plány. Chaos se ujal planety. Vedeni vlastní logikou, armáda rozhodla, že vinu a všechen nepořádek mají na svědomí biologické zbraně. Domnívají se, že svůj podíl na tom má notoricky známá „ruka Západu“.

Hlavní jednotky The Renaissance Army se vyhnuly vymýcení – byli totiž umístěni daleko od velkých měst na vojenských základnách. Katastrofa, stejně jako panika, která následovala, se jim vyhnula. Zpočátku vojáci chtěli bojovat až do hořkého konce a bránit se, ale brzy si uvědomili, že by to nikam nevedlo a že posily nedorazí.Naděje se rozplývaly s každou vystřelenou kulkou s každým nábojovým pásem… Až už bylo příliš pozdě a nastal čas na ústup. Rozhodnutí přišlo náhle – ustoupit do pouště ve střední Asii kde je možné se spojit s dalšími jednotkami a obnovit síly.Vojenské dovednosti a dobře vyškolený personál jsou dvě esa The Renaissance Army, na kterých si zakládají. Netrvalo to dlouho a vrátili se k výchozí myšlence obnovení superstátu.

Nikdo kromě nás! Armáda se považuje za spasitele nového světa – věří, že stále můžou zachránit lidstvo od invaze Lesa, zničením mutantských doupat a zatlačováním nájezdů zdivočelé zvěře. Jejich moto je: „Buď my anebo oni!“