Home » Patch » Představení verze 0.31

Představení verze 0.31

Ahoj všichni! Jak již bylo uvedeno výše, patch 0,31 bude zaměřen na technické problémy a herní rovnováhu. V současné verzi jsme pomocí „hotfix” oprav ustálili chod hry takže teď se zaměřujeme na uvolnění další aktualizaci co nejdříve to bude možné.

Jako vždy zahájíme veřejný testovací server, takže každý je vítán na pomoc při testování aktualizace. Do té doby si přečtěte něco o hlavních změnách v 0,31!

Bonus za hraní v družině

Jak jistě víte, každá hra je zábavnější když ji nehrajete osamotě. Zvláště když můžete vytvořit družinu (squad) a koordinovat vaše pohyby a vymýšlet taktiku. Dofáme, že se to teď bude družinami jenom hemžit. Rozhodli jsme se, že Vám dáme bonus +25% expů a reputačky, když budete hrát v družině. Bonus ale získáte JEN když je hráč, s kterým hrajete ve družině, Váš kamarád (friend).

survarium-update-31-play-with-friend-bonus

Bonusy prémium účtu

Mnoho hráčů již využívá pozitiva prémium učtu. V současné době ale existuje véce hráčů, kteří si nejsou schopni z nějakých důvodů prémium účet aktivovat. Chcete-li zvýšit rychlost levelování na úkor těchto hráčů, pozorně čtěte. Obdržíte bonus +10% na stříbro, expy a reputačku pokud bude v zápase alespoň jeden hráč s prémiovým účtem. Hráč s prémiovým účtem dostává standartních +50% na vše.

survarium-update-31-premium-10-percent-bonus

Rebalanc granátů a min

Jedním z nejdiskutovanějších problémů je rovnováha granátů a min. Nejsme spokojeni se situací, kdy jedna z položek je mnohem lepší než ostatní a žeprávě ty jsou téměř nepoužívané. Usilujeme o to, aby granát nebo mina měli svoje vlastní využití bez ohledu na lvl itemu. V aktualizaci 0,31 plánujeme řadu změn k vyrovnání výkonu různých výbušnin.

RGO

Zmenšíme radius výbuchu u RGO a nazpět vrátíme minimální čas před detoncí. Tyto změny zajistí menší efektivnost granátu když je hozený za roh k nepříteli.

PMN

Jedním z problému miny PMN je že se spouští tak trochu náhodně. Místo pro detekci pohybu je příliš malé a občas tedy dochází k nespuštění ikdyž je hráč přímo na mině. Navíc, někdy je minu nemožné vidět. V tomto updatu mírně zvýšíme spodní část miny, takže by měla být lépe odhalitelná a zároveň zvětšíme detonační zónu.

MON-50

Ve změnách je zahrnuta i mina MON-50, která je nejefektivnější za rohem. Bohužel nepřítel nemá žádnou šanci tuto minu odhalit. Chceme trochu zkomplikovat použití této miny, a tak jsme namodelovali lasery, které znázorňují detonační zónu. Bude tak snadnější minu odhalit.

survarium-update-31-updated-mines

Ochrana před anomálkami

Každý druh itemu (helma, rukavice, boty…) má rozdílný vliv na ochranu před anomáliemi. Takže ikdyž mají rukavice a helma ochranu před anomáliemi 50, helma bude mnohem účinější. V updatu 0.31 uděláme mnoho změn, které Vám pomohou lépe pochopit situaci ohledně izolace:

 • u vlastností itemu přejmenujeme „isolation” na „protection from anomalies”
 • celková ochrana před anomáliemi bude vypočtena sečtením všech ochran jednotlivých itemů a né průměrnou hodnotou jako to bylo dříve
 • ochrana před anomáliemi bude přepracována a přepočtena aby byl vzorec stejný jako před tím
 • maximální ochrana u jednotlivých itemů se bude lišit. Např.: rukavice budou mít mnohem menší ochranu než plynový maska

Změny opravování itemů

Myslíme si že současný systém opravování itemů není fér. Opravování je ale dobrý mechanismus pro balancování ekonomiky. V současné době je ale opravování item s kritickým poškozením velmi drahé. Update 0.31 přinese tyto změny:

 • kritické poškození nebude tak drahé a nebude potřeba žádný čas na opravu
 • repair kity budou odstraněny ze hry
 • všechny stávající repair kity budou proměněny ve stash mapy v poměru 2:1 (2x repair kit=1x stash mapa)

survarium-update-31-repairing-items

Nové tváře a itemy

Update 0.31 přinese čtyři nová tváře. Můžete mezi nimy vidět i tváře vývojářů. Uděláme také změnu, která zajistí, že na hlavě bude helma a maska. Položky Zubr UM-4, Pilgrim helmet, Maradeur helmet, UM-2 Hammer jsou totiž helmy a zároveň masky. Tyto položky budou změněny.

 • odstraníme z helm vše co chrání obličej
 • budou vytvořeny nové masky
 • všechny stávající upgrady na helmách zůstanou nezměněny (armor +8, weight -15%…)

 

Kompletní výpis změn bude k dispozici až po vydání.

O autorovi FuN1Ncze

Profile photo of FuN1Ncze

2 komentáře

 1. Viem že to sem nepatrí, ale sa chcem spýtať, či dokáže nepriteľ vidieť moju mínu. Už sa mi veľa krát stalo, že oponent pekne prišiel k míne a defúzol ju. Ja nevidím žiadnu nepriateľskú mínu. Používajú na to nejaký skur… ý cheat?

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*